Jaką wersję sklepu internetowego w wersji mobilnej wybrać?

14482107229_39243671b7_m Jaką wersję sklepu internetowego w wersji mobilnej wybrać?Nowoczesne sklepy internetowe powinny być dostosowane do potrzeb współczesnego rynku oraz szybko zmieniającej się technologii. To jedyna szansa na ich rozwój i ekonomiczne przetrwanie. Pojawienie się kolejnej generacji urządzeń mobilnych tj. smartfony i tablety sprawiło, że coraz większa liczb osób zakupy przez Internet wykonuje właśnie z poziomu tego typu urządzeń.

Niestety specyfika ich działania (dotykowy ekran) sprawia, że realizacja zakupów w sklepach internetowych starego typu, jest przy pomocy smartfonów i tabletów zwyczajnie niewygodna lub czasem wręcz niemożliwa. Koniecznością staje się zatem dostosowanie oferty do nowego, coraz bardziej licznego grona klientów – osób na co dzień korzystających z urządzeń mobilnych.

W zmieniającej się sytuacji, właściciel internetowego biznesu ma dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest dostosowanie istniejącego sklepu do potrzeb klientów mobilnych. Drugim, stworzenie alternatywnego sklepu internetowego na urządzenia przenośne. W pierwszej opcji chodzi jedynie o dokonanie kilku drobnych modyfikacji w systemie lub włączenie odpowiedniej opcji w panelu zarządzani sklepem – coraz więcej platform, na jakich zakłada się sklepy internetowe posiada tego typu funkcjonalność. W drugiej wersji będziemy musieli zamówić wykonanie całkiem nowego sklepu. Taki drugi sklep internetowy na urządzenia przenośne to doskonała alternatywa dla firm, które różnicują swoją ofertę. Korzystając z tego typu rozwiązania mamy bowiem możliwość na prowadzenie osobnej polityki cenowej i promocyjnej dla dwóch oddzielnych grup klientów. Osób, które zaglądają do sklepu z poziomu komputerów stacjonarnych, ewentualnie laptopów oraz osób, które do sklepu zaglądają z poziomu smartfonów lub tabletów.

Osobny sklep internetowy na urządzenia przenośne powinien być zatem opcją zarezerwowaną dla firm prowadzących szczególny rodzaj działalności lub tych przedsiębiorców, którym w sposób szczególny zależy na przyciągnięciu klientów z sektora mobi. Dla przeważającej liczby właścicieli sklepów zupełnie wystarczającym rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji modyfikacji sklepu i dostosowanie go do potrzeb klientów korzystających z urządzeń mobilnych. Korzystając z takiego rozwiązania sprawiamy, że nasza oferta będzie identyczna dla wszystkich klientów. Sam wygląd strony sklepu, sposób wykonywania zakupów oraz przeglądania serwisu będzie jednak różny dla osób zaglądających tu przez smartfony i tych, którzy zaglądają tu z poziomu komputerów stacjonarnych lub laptopów.

png Jaką wersję sklepu internetowego w wersji mobilnej wybrać?Tworząc osobny sklep internetowy na urządzenia przenośne musimy mieć świadomość, że od teraz będziemy prowadzić dwa niezależne od siebie sklepy. Daje to sporo nowych możliwości, na przykład większą swobodę w prowadzeniu niezależnej polityki cenowej dla każdego ze sklepów, a także organizacji kierowanych akcji marketingowych uwzględniających potrzeby osobnych grup klientów. Z drugiej jednak strony, stworzenie osobnego sklepu internetowego na urządzenia przenośne sprawia, że czekać nas będzie dwa razy więcej pracy. Właśnie z tego względu, tego typu rozwiązanie dedykowane jest głównie dla dużych przedsiębiorstw handlowych.

print
PDF24    Wyślij artykuł jako PDF   

Leave a Reply

Your email address will not be published.