Gotówka na własny plan i bez kredytu?

finansowanie-spolecznosciowe-300x220 Gotówka na własny plan i bez kredytu?Finansowanie społecznościowe, to nowa forma finansowania, pochodząca z krajów wysoko rozwiniętych. W Polsce, dopiero co zaczyna być traktowana, jako normalna forma pozyskiwania kapitału na różnego rodzaju przedsięwzięcia.
Wielu z nas nie przyzwyczajonych, do takiej formy zbiórki kojarzy się, to z żebractwem, czy działalnością bardziej charytatywną. Tymczasem jednak, crowdfunding, czyli zbiórki społecznościowe mają bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie zmniejszanie ilości ubogich w kraju, a także zmniejszanie ilości zadłużonych. W wielu przypadkach, mając plany zakupowe, takie jak zakup samochodu, czy remont, nie jesteśmy w stanie sami sprostać kosztom, jakie to za sobą niesie.
Każdy kredyt nadwyręża budżet, który bardzo często i tak jest zbyt niski i nie pozwala na godne życie, na właściwym poziomie. Pożyczki oznaczają dla gospodarstwa domowego, dodatkowe koszty miesięczne.
Korzystanie ze zbiórek społecznościowych, to nie tylko ratunek, dla osób o niskim dochodzie i w trudnej sytuacji materialnej. To sposób na spełnianie marzeń i rozwijanie pasji. Na tworzenie nowych miejsc pracy oraz nowych projektów, także społecznościowych.
Nowo powstające portale prześcigają się w pomysłach na promocję. Niektóre, takie jak mylifecrowdfunding.com oferują nawet dodanie projektu zupełnie za darmo, ale chcąc wystawić swój projekt, uczestnik zobowiązany jest najpierw sam wesprzeć inny projekt. To dobre rozwiązanie, bo pozwala stale dofinansowywać projekty. Dzieje się, tak bo darowiznę wpłacają zarówno nowo przystępujący do portalu, jak też ci wcześniej zarejestrowani, którzy planują utworzyć swój nowy projekt. Dobrą wiadomością może okazać się niski koszt przystąpienia, czyli 35 zł, który daje jednocześnie możliwość zebrania kilku tysięcy złotych na własne potrzeby.

print
PDF24    Wyślij artykuł jako PDF   

Leave a Reply

Your email address will not be published.