Czy możliwa jest automatyzacja sprzedaży przez internet?

lejek Czy możliwa jest automatyzacja sprzedaży przez internet?Automatyzacja procesów produkcji, to zjawisko dobrze znane. Służą do tego celu maszyny, do których wsypywany jest surowiec do produkcji. Wiele maszyn, a nawet całych hal produkcyjnych wymaga tylko nadzoru człowieka, a nie tego żeby ten robił wszystko sam.

Takie podeście daje nie tylko możliwości bardziej precyzyjnego wytwarzania określonych przedmiotów, ale także większą ilość w tym samym czasie, w którym wykonywał by to pracownik fizyczny.
Automatyzacja jest zatem bardzo ciekawym elementem usprawniającym całą masę zadań od samego stworzenia, przez malowanie, etykietowanie, a nawet opakowanie. Człowiek jednak jest niezbędny do sprawdzania jakości, tego czy cały system działa, nadzorowania komputerów i oprogramowania, czy też ewentualnych napraw i poprawek.
Prowadzenie sprzedaży przez Internet wiąże się z budowaniem relacji z klientem, odpisywaniem na e-maile, a czasem z instruowanie, jak dany produkt lub usługę można kupić, czy w jaki sposób można dokonywać płatności. Krótko mówiąc nad tymi rzeczami musi czuwać żywy człowiek, mimo iż wszystko odbywa się zdalnie.
Istnieje jednak możliwość uniezależnienie całego tego procesu od człowieka, gdyż celem instrukcji wykonuje się wideo i opisy, aby w każdej chwili zainteresowany zakupem klient mógł sam sobie poradzić z wyborem, wybraniem sposobu zapłaty i potwierdzeniem zamówienia. Warto tu dodać, że raz dobrze stworzony, internetowy system sprzedaży działa samodzielnie przez całą dobę i w ciągu całego roku.
Do jego stworzenia przydają się dobrze dopasowane narzędzia wraz z instrukcją ich obsługi. Dobrze przygotowane poradniki mają na celu wyjaśnienie krok po kroku, co należy zrobić i jakie czynności wykonać, aby osiągnąć zamierzony cel.

Anita Zielke

print

PDF24    Wyślij artykuł jako PDF